Obec Radenice
ObecRadenice

Novoroční projev 2022

Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vám jménem OÚ Radenice řekl pár slov k právě uplynulému roku.

Máme za sebou další rok plný zvláštních situací - ať už epidemických, politických, či ekonomických.

Tyto situace mohu hodnotit pouze na úrovni naší obce a z tohoto pohledu mě velmi těší, že i když žijeme v době plné změn, tak věřím a mnohdy i vidím, že nálada v naší obci je stále dobrá. Většina lidí se umí usmát i při pouhém pozdravu.

Špatné a negativní zprávy a informace se na nás dnes hrnou ze všech stran - z televize, rádií, internetu, tištěných periodik, nebo ústními pomluvami.

Je to bohužel obraz a mnohdy i odkaz našeho nynějšího celospolečenského naladění.
Je velmi důležité se nad těmito nedobrými zprávami povznést, a pokud je chci skutečně vnímat, nezbývá mi, než si hledat relevantní zdroje informací a ty navíc ještě porovnávat mezi sebou.
Často je vhodnější si vzít místo ovladače oblíbenou knihu a spravit si náladu její četbou.

Doufám, že i my, jako zastupitelé obce jsme Vám v uplynulém roce mohli alespoň něčím náladu zlepšit. Máme za sebou druhou etapu rekonstrukce veřejného osvětlení, a pokud půjde vše dobře v roce letošním, rekonstrukci dokončíme úplně.

Podařilo se nám vybojovat pár malých bitev z pohledu proběhlé rekonstrukce železniční trati i rekonstrukce silnice 1/37. Z každé této velké akce naše obec něco získala a obávané škody na našich komunikacích, a možná i domech, se nenaplnily. Díky tomu máme opravenou starou cestu na Sklené i na Cyrilov a započaly práce na novém parku Na Nivech.

Jsem hrdý na to, že se nám podařilo zachovat i tradiční akce a činnosti, na které spousta okolních obcí rezignovala - v tomto máme štěstí, protože jsme malá obec.
Proběhla Tříkrálová sbírka, ve které se vybralo úctyhodných 7 250Kč, i když nemohli chodit koledníci po jednotlivých domech.

Mladí hoši také o velikonočních svátcích hrkali, a tím opět pomohli k dodržení našich tradic.
Velkou radost jsem měl také z toho, že se podařilo uhájit si pořádání tradiční Radenické pouti, i když opět v omezeném režimu.

Pokud jsem skutečně v uplynulém roce na něco v rámci obce hrdý, tak je to sbírka na pomoc obětem tornáda, kdy se nám podařilo vybrat částku 56 129Kč. Je vidět, že zde máme skutečně velká srdce.

Nezapomněli jsme ani na naše děti, které se mohly potěšit na zábavném odpoledni.
Nakonec jsme se rozhodli uspořádat i rozsvěcení vánočního stromu s malou besídkou.

Všechny tyto akce se mohou na první pohled zdát, jako samozřejmost, ale vždy je zatím spousta práce zúčastněných lidí a hlavně také složitá rozhodnutí - zda vůbec pořádat, nebo ne. Trochu riskovat, nebo to raději vše zrušit a být v klidu?...

I v letech příštích nás čeká spousta práce a důležitých rozhodnutí.

Tak, jak se můžete dočíst v našem střednědobém výhledu rozpočtu - musíme dále pečovat o naše napadené obecní lesy, je třeba dát opravit kapličku, čeká nás budování obecního vodovodu, bylo by třeba zrekonstruovat budovu OÚ a tak dále. Vše ale záleží na získaných peněz a na ochotě něco dělat a o něco se postarat a zasadit.

Chci velmi apelovat na Vás všechny - prosím, pokud máte chuť pro naši obec něco udělat, máte nápady, či připomínky - nešeptejte si je mezi sebou, ale choďte na úřad, choďte na zasedání zastupitelstva a v neposlední řadě máte možnost kandidovat na podzim ve volbách do zastupitelstev a ukázat, že pro naši obec můžete něco udělat.

Velmi děkuji všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomohli s chodem obce, děkuji všem zastupitelům za jejich práci, všem hasičům za jejich ochotu a děkuji hlavně Vám všem za úsměv a dobrou náladu.

Přeji Vám do nového roku vše dobré a pevné zdraví.

Jindřich Bartoš, starosta obce

Datum vložení: 1. 1. 2022 16:34
Datum poslední aktualizace: 1. 2. 2022 16:35

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.